Liga Spiel-Nr Runde Datum Zeit Auswärtsmannschaft Heimmannschaft Feld-Nr Schiedsrichter Resultat Bemerkungen Box Scores
Cadets 1878 VR 2023-04-01 11:00 Rümlang Kobras SG Blackhawks Embrach Hard SG Blackhawks ppd.rain  status tba Box
Cadets 1879 VR 2023-04-01 13:30 SG Blackhawks Rümlang Kobras Embrach Hard SG Blackhawks ppd.rain status tba Box
Cadets 1803 VR 2023-04-02 10:00 Geneva Dragons Lausanne Indians Lausanne Chavannes Lausanne Indians ppd.rain   Box
Cadets 1804 VR 2023-04-02 12:30 Bern Cardinals Geneva Dragons Lausanne Chavannes Lausanne Indians ppd.rain   Box
Cadets 1805 VR 2023-04-02 15:00 Lausanne Indians Bern Cardinals Lausanne Chavannes Lausanne Indians ppd.rain   Box
Cadets 1808-1 VR 2023-04-22 11:00 Zürich Challengers Rümlang Kobras Rümlang Rümelbach Rümlang Kobras 15-3   Box
Cadets 1808-2 VR 2023-04-22 13:30 Rümlang Kobras Zürich Challengers Rümlang Rümelbach Rümlang Kobras 5-14   Box
Cadets 1810 VR 2023-04-22 11:00 SG Blackhawks SG Pirates Wil Lindenhof SG Pirates 3-15   Box
Cadets 1811 VR 2023-04-22 13:30 SG Pirates SG Blackhawks Wil Lindenhof SG Pirates 17-5   Box
Cadets 1812-1 VR 2023-04-23 11:00 SG Flyers/Frogs Therwil Flyers Therwil Känelmatt 1 Therwil Flyers 0-16   Box
Cadets 1812-2 VR 2023-04-23 13:30 Therwil Flyers SG Flyers/Frogs Therwil Känelmatt 1 Therwil Flyers 12-1   Box
Cadets 1814-1 VR 2023-04-29 11:00 Therwil Flyers Geneva Dragons Veyrier Centre Sportif de Vessy Geneva Dragons ppd.rain   Box
Cadets 1814-2 VR 2023-04-29 13:30 Geneva Dragons Therwil Flyers Veyrier Centre Sportif de Vessy Geneva Dragons ppd.rain   Box
Cadets 1816-1 VR 2023-04-30 10:00 Bern Cardinals SG Flyers/Frogs Sissach Tannenbrunn SG Flyers/Frogs 10-1   Box
Cadets 1816-2 VR 2023-04-30 12:30 Lausanne Indians Bern Cardinals Sissach Tannenbrunn SG Flyers/Frogs 4-12   Box
Cadets 1816-3 VR 2023-04-30 15:00 SG Flyers/Frogs Lausanne Indians Sissach Tannenbrunn SG Flyers/Frogs 20-19   Box
Cadets 1819-1 VR 2023-05-06 11:00 SG Pirates Hünenberg Unicorns Hünenberg Rony Hünenberg Unicorns 5-6   Box
Cadets 1819-2 VR 2023-05-06 13:30 Hünenberg Unicorns SG Pirates Hünenberg Rony Hünenberg Unicorns 4-5   Box
Cadets 1821-1 VR 2023-05-07 11:00 Lausanne Indians Geneva Dragons Veyrier Centre Sportif de Vessy Geneva Dragons 3-18   Box
Cadets 1821-2 VR 2023-05-07 13:30 Geneva Dragons Lausanne Indians Veyrier Centre Sportif de Vessy Geneva Dragons 17-0   Box
Cadets 1823-1 VR 2023-05-07 10:00 SG Flyers/Frogs Bern Cardinals Bern Allmend Bern Cardinals ppd.rain   Box
Cadets 1823-2 VR 2023-05-07 12:30 Therwil Flyers SG Flyers/Frogs Bern Allmend Bern Cardinals ppd.rain   Box
Cadets 1823-3 VR 2023-05-07 15:00 Bern Cardinals Therwil Flyers Bern Allmend Bern Cardinals ppd.rain   Box
Cadets 1826-1 VR 2023-05-13 11:00 Geneva Dragons SG Flyers/Frogs Sissach Tannenbrunn SG Flyers/Frogs 14-1   Box
Cadets 1826-2 VR 2023-05-13 13:30 SG Flyers/Frogs Geneva Dragons Sissach Tannenbrunn SG Flyers/Frogs 4-19   Box
Cadets 1828-1 VR 2023-05-14 10:00 Bern Cardinals Therwil Flyers Therwil Känelmatt 1 Therwil Flyers 4-5   Box
Cadets 1828-2 VR 2023-05-14 12:30 Lausanne Indians Bern Cardinals Therwil Känelmatt 1 Therwil Flyers 2-19   Box
Cadets 1828-3 VR 2023-05-14 15:00 Therwil Flyers Lausanne Indians Therwil Känelmatt 1 Therwil Flyers 18-1   Box
Cadets 1831-1 VR 2023-05-14 11:00 Hünenberg Unicorns SG Blackhawks Embrach Hard SG Blackhawks 13-4   Box
Cadets 1831-2 VR 2023-05-14 13:30 SG Blackhawks Hünenberg Unicorns Embrach Hard SG Blackhawks 7-10   Box
Cadets 1833-1 VR 2023-05-14 11:00 SG Pirates Zürich Challengers Rümlang Rümelbach Zürich Challengers 2-12   Box
Cadets 1833-2 VR 2023-05-14 13:30 Zürich Challengers SG Pirates Rümlang Rümelbach Zürich Challengers 20-11   Box
Cadets 1835-1 VR 2023-06-03 11:00 Bern Cardinals SG Flyers/Frogs Sissach Tannenbrunn SG Flyers/Frogs 19-4   Box
Cadets 1835-2 VR 2023-06-03 13:30 SG Flyers/Frogs Bern Cardinals Sissach Tannenbrunn SG Flyers/Frogs 3-15   Box
Cadets 1837-1 VR 2023-06-03 10:00 Zürich Challengers Hünenberg Unicorns Hünenberg Rony Hünenberg Unicorns 1-2   Box
Cadets 1837-2 VR 2023-06-03 12:30 Rümlang Kobras Zürich Challengers Hünenberg Rony Hünenberg Unicorns 11-7   Box
Cadets 1837-3 VR 2023-06-03 15:00 Hünenberg Unicorns Rümlang Kobras Hünenberg Rony Hünenberg Unicorns 6-8   Box
Cadets 1840-1 VR 2023-06-03 11:00 SG Pirates SG Blackhawks Embrach Hard SG Blackhawks 20-3   Box
Cadets 1840-2 VR 2023-06-03 13:30 SG Blackhawks SG Pirates Embrach Hard SG Blackhawks 9-18   Box
Cadets 1842-1 VR 2023-06-04 10:00 Geneva Dragons Lausanne Indians Martigny Stade d'Octodure Lausanne Indians 21-6   Box
Cadets 1842-2 VR 2023-06-04 12:30 Therwil Flyers Geneva Dragons Martigny Stade d'Octodure Lausanne Indians 12-4   Box
Cadets 1842-3 VR 2023-06-04 15:00 Lausanne Indians Therwil Flyers Martigny Stade d'Octodure Lausanne Indians 5-18   Box
Cadets 1845-1 VR 2023-06-10 11:00 Geneva Dragons SG Flyers/Frogs Sissach Tannenbrunn SG Flyers/Frogs 18-2   Box
Cadets 1845-2 VR 2023-06-10 13:30 SG Flyers/Frogs Geneva Dragons Sissach Tannenbrunn SG Flyers/Frogs 7-20   Box
Cadets 1849-1 VR 2023-06-10 10:00 SG Blackhawks Zürich Challengers Embrach Hard Zürich Challengers 13-14   Box
Cadets 1849-2 VR 2023-06-10 12:30 Hünenberg Unicorns SG Blackhawks Embrach Hard Zürich Challengers 17-0   Box
Cadets 1849-3 VR 2023-06-10 15:00 Zürich Challengers Hünenberg Unicorns Embrach Hard Zürich Challengers 17-1   Box
Cadets 1860-1 VR 2023-06-10 11:00 Rümlang Kobras SG Pirates Wil Lindenhof SG Pirates - - Tran Thanh Phong (DEV)/Nussberger Sandro (DEV) 18-12 Box
Cadets 1860-2 VR 2023-06-10 13:30 SG Pirates Rümlang Kobras Wil Lindenhof SG Pirates 12-14   Box
Cadets 1852-1 VR 2023-06-11 10:00 Bern Cardinals Therwil Flyers Therwil Känelmatt 1 Therwil Flyers 6-2   Box
Cadets 1852-2 VR 2023-06-11 12:30 Lausanne Indians Bern Cardinals Therwil Känelmatt 1 Therwil Flyers 5-10   Box
Cadets 1852-3 VR 2023-06-11 15:00 Therwil Flyers Lausanne Indians Therwil Känelmatt 1 Therwil Flyers 19-2   Box
Cadets 1847-1 VR 2023-06-17 11:00 SG Pirates Rümlang Kobras Rümlang Rümelbach Rümlang Kobras 0-5   Box
Cadets 1847-2 VR 2023-06-17 13:30 Rümlang Kobras SG Pirates Rümlang Rümelbach Rümlang Kobras 5-0   Box
Cadets 1855-1 VR 2023-06-17 10:00 Therwil Flyers Bern Cardinals Bern Allmend Bern Cardinals 15-12   Box
Cadets 1855-2 VR 2023-06-17 12:30 Geneva Dragons Therwil Flyers Bern Allmend Bern Cardinals 22-8   Box
Cadets 1855-3 VR 2023-06-17 15:00 Bern Cardinals Geneva Dragons Bern Allmend Bern Cardinals 15-10   Box
Cadets 1858-1 VR 2023-06-17 11:00 Hünenberg Unicorns Zürich Challengers Embrach Hard Zürich Challengers 7-8   Box
Cadets 1858-2 VR 2023-06-17 13:30 Zürich Challengers Hünenberg Unicorns Embrach Hard Zürich Challengers 14-2   Box
Cadets 1862-1 VR 2023-06-18 11:00 SG Flyers/Frogs Lausanne Indians Martigny Stade d'Octodure Lausanne Indians 7-8   Box
Cadets 1862-2 VR 2023-06-18 13:30 Lausanne Indians SG Flyers/Frogs Martigny Stade d'Octodure Lausanne Indians 9-19   Box
Cadets 1806-1 VR 2023-06-24 11:00 Zürich Challengers SG Pirates Wil Lindenhof SG Pirates 15-7   Box
Cadets 1806-2 VR 2023-06-24 13:30 SG Pirates Zürich Challengers Wil Lindenhof SG Pirates 16-14   Box
Cadets 1874-1 VR 2023-06-24 11:00 Geneva Dragons Bern Cardinals Bern Allmend Bern Cardinals 5-9   Box
Cadets 1874-2 VR 2023-06-24 13:30 Bern Cardinals Geneva Dragons Bern Allmend Bern Cardinals 5-10   Box
Cadets 1878 VR 2023-06-24 11:00 Rümlang Kobras SG Blackhawks Embrach Hard SG Blackhawks 19-5 Box
Cadets 1879 VR 2023-06-24 13:30 SG Blackhawks Rümlang Kobras Embrach Hard SG Blackhawks 6-17 Box
Cadets 1864-1 VR 2023-07-01 11:00 Zürich Challengers SG Blackhawks Embrach Hard SG Blackhawks 13-2   Box
Cadets 1864-2 VR 2023-07-01 13:30 SG Blackhawks Zürich Challengers Embrach Hard SG Blackhawks 4-16   Box
Cadets 1866-1 VR 2023-07-02 11:00 Hünenberg Unicorns Rümlang Kobras Rümlang Rümelbach Rümlang Kobras 6-7   Box
Cadets 1866-2 VR 2023-07-02 13:30 Rümlang Kobras Hünenberg Unicorns Rümlang Rümelbach Rümlang Kobras 20-11   Box
Cadets 1868-1 VR 2023-07-08 10:00 SG Blackhawks Rümlang Kobras Rümlang Rümelbach Rümlang Kobras 6-14   Box
Cadets 1868-2 VR 2023-07-08 12:30 Zürich Challengers SG Blackhawks Rümlang Rümelbach Rümlang Kobras 20-6   Box
Cadets 1868-3 VR 2023-07-08 15:00 Rümlang Kobras Zürich Challengers Rümlang Rümelbach Rümlang Kobras 3-9   Box
Cadets 1871-1 VR 2023-08-20 10:00 SG Flyers/Frogs Therwil Flyers Therwil Känelmatt 1 Therwil Flyers 0-11   Box
Cadets 1871-2 VR 2023-08-20 12:30 Lausanne Indians SG Flyers/Frogs Therwil Känelmatt 1 Therwil Flyers 5-10   Box
Cadets 1871-3 VR 2023-08-20 15:00 Therwil Flyers Lausanne Indians Therwil Känelmatt 1 Therwil Flyers 18-2   Box
Cadets 1876-1 VR 2023-08-20 11:00 Hünenberg Unicorns SG Pirates Wil Lindenhof SG Pirates 5-2   Box
Cadets 1876-2 VR 2023-08-20 13:30 SG Pirates Hünenberg Unicorns Wil Lindenhof SG Pirates 10-3   Box